oddział świętokrzyski

501 841 983

Kominiarz Ostrowiec Świętokrzyski

Witamy na stronie Zakładu Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Oferujemy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miasta Ostrowiec Świętokrzyski i  okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. Kominiarz Ostrowiec Świętokrzyski zawsze do Państwa Usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Ostrowiec Świętokrzyski i świętokrzyskie

Posiadamy kompletną ofertę świadczonych usług. Począwszy od standardowego czyszczenia przewodów kominowych, i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowo powstające gniazda ptasie za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Ich konstrukcja nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w sprzedaży detalicznej. Posiadamy wersję kratki z filtrem z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciągi i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli wdmuchiwaniu powietrza z zewnątrz. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia przewodów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”.

Wystawiamy opinie i protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Ostrowiec Świętokrzyski

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. W sytuacji gdy standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć powstałe usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry, jak to robią niektórzy, najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na swój ciągły rozwój. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości usług. Dlatego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego demolowania ścian wewnątrz budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, drożność, oraz przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, wytwarza on ogromne ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wycieka na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Urządzenia pomiarowe, np. anemometry termiczne i skrzydełkowe, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, czadu CO posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy Mieczysław Szewczyk jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do korzystania z naszych usług na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i okolicy: (Bałtów, Bodzechów, Boksycka, Boria, Chmielów, Ćmielów, Eugeniów, Grocholice, Kunów, Podszkodzie, Przyborów, Magonie, Nietulisko, Sienno, Szewna, Szwarszowice, Waśniów. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.