oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Nowa Huta – Kraków

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” oferuje kompleksowe usługi kominiarskie na terenie Kraków – Nowa Huta. W nagłych sytuacjach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Nowa Huta do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Nowa Huta – Kraków

Oferujemy wszelkie usługi dotyczące kominów. Począwszy od odgruruzowania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kanałów kominów przed ponownym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych z jednego kawałka blachy, bez zgrzewania. Budowa ich nie ogranicza ciągu. Kratki dostępne w marketach niestety zmniejszają go. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą smołę, będącą najczęstszym powodem zatkań i pożarów w kominach.

Wystawiamy wszelkie protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomości: okresowe przeglądy kominiarskie z wpisem do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności budynków CEEB oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Badanie kominów po pożarze kamerą. Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych na dotację.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Nowa Huta

Nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczą, idziemy dalej. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych, wiekowych metod wykorzystujemy współczesną technikę do coraz lepszego polepszania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Każdy przewód kominowy, który był sprawny, można doprowadzić do pełnej użyteczności bez niepotrzebnego wykuwania otworów roboczych w ścianach budynku.

W swojej pracy korzystamy z kominowych kamer inspekcyjnych. Pozwalają one „wejść” do środka komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz przyczynę zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do kominiarskich „świec i zapałek dymowych„ wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i ucieka nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny:. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową lokalizację i usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Nowej Huty, Krakowa i okolic. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.