oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Liszki

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Czechówka i w okolicy. W nagłych, losowych sytuacjach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Liszki do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – gmina Liszki

Oferujemy wszelkie usługi kominiarskie. Zaczynając od czyszczenia kanałów kominowych i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed zatkaniem ptasimi gniazdami za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej ciętych z jednego kawałka blachy, bez zgrzewania. Budowa ich nie ogranicza prawie wcale ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety znacząco go zmniejszają. Oferujemy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ścianach przewodów kominowych smołę, która jest najczęstszym powodem zatkań i pożarów w przewodach kominów.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie z wpisem do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności budynków CEEB oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unii Europejskich z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Liszki

Nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie rezygnujemy ze świadczenia usługi. Doradzamy jak najlepiej, najszybciej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz tradycyjnych metod stosowanych od lat, wykorzystujemy obecną technikę do polepszania jakości swych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był kiedyś drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bez zbędnego kucia otworów w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominiarskie kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do wnętrza kominów i sprawdzić ich stan techniczny ścianek, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do „świec i zapałek dymowych„ wytwarza bardzo duże ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia kanały kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny:. anemometry, wykrywacze gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to bezproblemową lokalizację i jeszcze szybsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do skorzystania z usług naszych kominiarzy na terenie gminy Liszki: Budzyń, Cholerzyn, Chrosna, Czułów, Jeziorzany, Kaszów, Kryspinów, Liszki, Mników, Morawica, Piekary, Rączna, Ściejowice. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.