oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Kłaj

Zakład Kominiarski „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Kłaj i w okolicy. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz na terenie miejscowości Kłaj zawsze do Państwa usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Kłaj i okolice

Posiadamy pełną ofertę świadczonych usług. Począwszy od czyszczenia przewodów kominowych, i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed powtórnym zatkaniem przez nowe ptasie gniazda za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicz ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Stosujemy także siatki ocynkowane i nierdzewne. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Oferujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w przewodach kominowych dymowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unii Europejskich z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Kłaj

Dla dobra naszych klientów nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawiodą, nie zostawiamy nikogo na pastwę losu. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze jest najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój swoich umiejętności i wiedzy. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pierwotnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, szczelność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jaki stosujemy jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza duże ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia komin i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które można wtedy zlokalizować.

Urządzenia pomiarowe, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO (czadu) posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech doświadczonych mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług nie drogiego i doświadczonego kominiarza na terenie całej gminy Kłaj: Brzezie, Dąbrowa, Grodkowice, Gruszki, Łysokanie, Łężkowice, Targowisko, Szarów. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.