oddział świętokrzyski

+48 501 841 983

Kominiarz Bodzentyn

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Realizujemy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miasta Bodzentyn i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Bodzentyn zawsze do Państwa Usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Bodzentyn i świętokrzyskie

Posiadamy pełną ofertę usług kominiarskich. Od standardowego czyszczenia przewodów kominowych,  udrażniania przewodów kominowych z gniazd ptaków i owadów, oraz z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez ptasie gniazda za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, które konstrukcyjnie nie ograniczają ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciągi i przeciwdziałające zjawisku tak zwanej „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu wdmuchującemu powietrze z zewnątrz budynku do środka. Wykonujemy przewiercanie kanałów kominowych i  mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej (smoła).

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy wszelkie systemy kominowe, w tym ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”.

Wystawiamy każde protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz przeglądy kominiarskie przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły A4 kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Bodzentyn

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy przy tym wygodę, zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy automatycznie najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój w swoim fachu. Oprócz starych, tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości świadczonych usług. W wyniku tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominiarskie kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do środka komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę i miejsce zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. Wytwarza on ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz każdą nieszczelnością w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, tj. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze ubytku gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych i wewnętrznej instalacji gazowej.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy Mieczysław Szewczyk jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie miejscowości Bodzentyn i okolic: Bodzentyn, Celiny, Dąbrowa, Leśna, Orzechówka, Podgórze, Podmielowiec, Psary, Hucisko, Kamieniec, Siekierno, Sieradowice, Ściegnia, Śniadka, Święta Katarzyna, Wilków, Wola Szczygiełkowa, Wzdół.

Zapraszamy także na naszą główną stronę www.kominiarz.info
oraz do strony oddziału małopolskiego www.kominiarz.online