oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Bochnia

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Świadczymy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miasta Bochnia i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Bochnia zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Bochnia i małopolska

Posiadamy pełną ofertę usług. Począwszy od standardowego czyszczenia kominówudrażniania przewodów kominowych z gniazd ptaków i z gruzu, oraz zabezpieczania kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe ptasie gniazda za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ciętych laserowo z jednego kawałka metalu ze stali nierdzewnej, których konstrukcja nie ogranicz ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w sklepach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskiez wpisem do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności budynków oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły okresowe kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Bochnia

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry drogich metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był kiedyś drożny da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualny powód zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie skutecznych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Narzędzia pomiarowe, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.

Usługi kominiarskie Bochnia – obsługiwany teren

Wykonujemy prace kominiarskie na terenie miasta Bochnia, oraz okolicznych miejscowości.