oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Wieliczka

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”, zlokalizowanego w Wieliczce Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Wieliczka oraz okolic. Usługi kominiarskie dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. Kominiarz z Wieliczki zawsze do Usług.

Oferta Usług Kominiarskich – powiat Wieliczka

Nasz Zakład Kominiarski z Wieliczki posiada pełną ofertę świadczonych usług. Począwszy od czyszczenia kominów, i ich udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą siatek z blachy nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Ich kształt nie ogranicza ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach marketowych. Posiadamy wersję kratek, które zawierają filtr wewnętrzny przeciw insektom z włókna  szklanego. Jako kominiarze montujemy także nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Jako mistrzowie kominiarscy wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie z wpisem do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni i nowego kotła w ramach dotacji.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Wieliczka

Dla najlepiej pojętego dobra klientów, nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego sobie z problemem. Kominiarz doradzi jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry automatycznie najdroższych metod. Często najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy współczesną technikę do poprawiania jakości świadczonych usług w branży kominiarskiej. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny prawie zawsze doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy kominiarskiej wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do mało przydatnych „zapałek kominiarskich„, generator wytwarza duże ilości nieszkodliwego dymu, który szybko zapełnia przewody kominowe i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę usterek przeprowadzanych przez naszych kominiarzy, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do sprawdzenia jakości naszego Zakładu Kominiarskiego mieszczącego się w Wieliczce, a obsługującego całą gminę: Brzegi, Byszyce, Chorągwica, Czarnochowice, Dobranowice, Golkowice, Gorzków, Grabie, Grabówki, Grajów, Jankówka, Janowice, Kokotów, Koźmice Małe, Koźmice Wielkie, Lednica Górna, Mała Wieś, Mietniów, Pawlikowice, Podstolice, Raciborsko, Rożnowa, Siercza, Strumiany, Sułków, Sygneczów, Śledziejowice, Węgrzce Wielkie, Zabawa. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego Zakładu Kominiarskiego.