oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Świątniki Górne

Witamy – Zakład Kominiarski „Jutrzenka”. Kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miasta Świątniki Górne i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Świątniki Górne zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Świątniki Górne i małopolska

Posiadamy kompleksową ofertę. Począwszy od udrażniania kominów z gniazd i gruzu, zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowo budowane gniazda ptaków za pomocą siatek stalowych nierdzewnych i ocynkowanych, oraz specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo.

Konstrukcja ich nie ogranicza ciągu, co nie ma miejsca w przypadku kratek dostępnych w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie z wpisem do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni i nowego kotła w ramach dotacji.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Świątniki Górne

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Jesteśmy konkurencyjni. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój personalny. Oprócz tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości wykonywanych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny można doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego przekuwania ścian budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych „zapałek kominiarskich„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to poprawną diagnozę, lokalizację i szybsze usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie gminy Świątniki Górne: Ochojno, Olszowice, Rzeszotary, Świątniki Górne, Wrząsowice, Zalesie. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.