oddział Małopolski

504-369-025

oddział świętokrzyski

501-841-983

Kominiarz Słomniki

Witamy w Zakładzie Kominiarskim „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Słomniki i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W wyjątkowych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Słomniki do Państwa usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Słomniki i  małopolska

Posiadamy pełną ofertę wykonywanych usług. Począwszy od czyszczenia i udrażniania kanałów kominowych z gniazd i z gruzu, zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu. Nie można tak powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach, które swoim małym prześwitem hamują przepływ powietrza. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Stosujemy siatki kominowe przeciw ptakom ze stali nierdzewnej i ocynkowanej. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy kanały kominowe i zabezpieczamy je przed niszczycielskim wpływem kwasów z kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi kwasoodpornymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i z nieregularnymi kształtami, oferujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to systemy kominowe o szerokim zastosowaniu. Można je stosować zarówno przy przewodach wentylacyjnych, jak i przy kanałach spalinowych olejowych i gazowych.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni i nowego kotła w ramach dotacji.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Słomniki

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na bardzo wysoką jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, po czym to wykonujemy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój umiejętności. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Prawie każdy przewód kominowy, który był sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza bardzo dużą ilość nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ścianach komina, łatwo wtedy je zlokalizować. Sprzęt pomiarowy: anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech umiejętnych mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z naszych usług na terenie Słomnik i okolic: Brończyce, Czechy, Januszowice, Kacice, Kępa, Lipna Wola, Miłocice, Niedźwiedź, Orłów, Polanowice, Prandocin, Ratajów, Smroków, Słomniki, Szczepanowice, Wesoła, Wężerów, Zaborze. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.