oddział świętokrzyski

501 841 983

Kominiarz Skarżysko-Kamienna

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Skarżysko-Kamienna i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. Kominiarz Skarżysko-Kamienna zawsze do Państwa Usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Skarżysko-Kamienna i świętokrzyskie

Posiadamy pełną ofertę usług. Począwszy od standardowego czyszczenia przewodów kominowych,  udrażniania ciągów kominowych z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez gniazda ptaków za pomocą profesjonalnych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu, oraz siatek ocynkowanych i nierdzewnych. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniemopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Skarżysko-Kamienna

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki, a po akceptacji przystępujemy do działania. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod, jak to nieraz robi konkurencja. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy Mieczysław Szewczyk jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do korzystania z usług naszego kominiarza na terenie Skarżyska-Kamiennej i w okolicy: Bliżyn, Grzybowa Góra, Majków, Wołów. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.