oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Siepraw

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Świadczymy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Siepraw i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Siepraw zawsze do Państwa Usług.

Oferta Usług Kominiarskich – gmina Siepraw

Oferujemy pełną gamę usług. Zaczynając od standardowego udrażniania zatkanych kominów ptasimi gniazdami gniazdami i gruzem, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych. Są to kratki ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu. Nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w sklepach i marketach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe, również te wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni i nowego kotła w ramach dotacji.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Siepraw

Dla dobra klientów nasz kominiarz stawia na wysoką jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne usterki. Po zaakceptowaniu metody, przystępujemy do pracy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod, co niestety robią niektórzy. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz starych tradycyjnych metod wykorzystujemy obecną technikę do poprawy jakości swoich wszystkich usług. Wynikiem tego nasz kominiarz nie zna słowa „niemożliwe„. Przewód kominowy który był drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do wątpliwej przydatności kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza bardzo duże ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wycieka na zewnątrz każdą nieszczelnością w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, tj. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazu ziemnego, LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową diagnozę, lokalizację i ułatwia usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z naszych usług na terenie gminy Siepraw: Czechóka, Łyczanka, Siepraw, Zakliczyn. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.