oddział Małopolski

504-369-025

oddział świętokrzyski

501-841-983

Kominiarz Proszowice

Witamy na stronach Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Proszowice i okolicznych miejscowości. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W nagłych przypadkach całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Proszowice do Państwa Usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Proszowice i  małopolska

Posiadamy pełną ofertę prac. Począwszy od udrażniania przewodów kominowych z gniazd i z gruzu, czyszczenia, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicza ciągu. Nie można tego powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach i sklepach budowlanych. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy kanały kominowe i zabezpieczamy je przed niszczycielskim wpływem kwasów z kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi kwasoodpornymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i z nieregularnymi kształtami, oferujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to systemy kominowe o szerokim zastosowaniu. Można je stosować zarówno przy przewodach wentylacyjnych, jak i przy kanałach spalinowych olejowych i gazowych.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w przewodach kominowych dymowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unii Europejskich z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Proszowice

Dla korzyści szanownych klientów, nasz kominiarz stawia na jakość przy możliwie niskiej cenie. Każdy traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie zostawiamy nikogo samego sobie. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod, jak robią to niektórzy. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły, ustawiczny rozwój. Oprócz starych tradycyjnych metod pracy, wykorzystujemy nowoczesną technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny, można doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze nieszczelności gazów: ziemnego, LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to prawidłową lokalizację, diagnostykę i usunięcie istniejących usterek w przewodach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zapraszamy do korzystania z usług kominiarza z „Jutrzenki” na terenie Proszowic i najbliższych miejscowości. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.