oddział Małopolski

504-369-025

Kominiarz Nowe Brzesko

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” świadczy kompleksowe usługi kominiarskie na terenie gminy Nowe Brzesko. W nagłych sytuacjach losowych oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Nowe Brzesko do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – gmina Nowe Brzesko

Oferujemy wszelkie usługi kominiarskie. Zaczynając od udrażniania kominów z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów przed zatkaniem ptasimi gniazdami za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek ze stali nierdzewnej wycinanych laserowo z jednego kawałka blachy. Budowa ich nie ogranicza prawie wcale ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety znacząco go zmniejszają. Oferujemy wersję kratek z filtrem wewnętrznym przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zalegającą na ścianach przewodów kominowych smołę, która jest najczęstszym powodem zatkań i pożarów w przewodach kominów.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w przewodach kominowych dymowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie z wpisem do rejestru Centralnej Ewidencji Emisyjności budynków CEEB oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unii Europejskich z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Nowe Brzesko

Nasi kominiarze stawiają na bardzo wysoką jakość usług przy możliwie najniższej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody nie wystarczają, nie rezygnujemy tak łatwo. Doradzamy jak najlepiej, najszybciej i najniższym kosztem wyeliminować usterki.  I je usuwamy. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój i postęp. Oprócz tradycyjnych metod stosowanych od lat, wykorzystujemy współczesną technikę do polepszania jakości świadczonych usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był kiedyś drożny, da się doprowadzić do pełnej sprawności bez zbędnego kucia otworów w ścianach budynku.

W swojej pracy korzystamy z kominiarskich kamer inspekcyjnych. Pozwalają one „wejść” do wnętrza kominów i sprawdzić stan techniczny ścianek, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu w odróżnieniu do „świec i zapałek dymowych„ wytwarza duże ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia kanały kominowe i wydostaje się nieszczelnościami w ścianach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Sprzęt elektroniczny:. anemometry, wykrywacze gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to bezproblemową lokalizację i jeszcze szybsze usunięcie usterek.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego kominiarza na terenie gminy Nowe Brzesko, miejscowości: Grębocin, Gruszów, Hebdów, Kuchary, Majkowice, Mniszów, Nowe Brzesko, Pławowice, Przybysławice, Rudno, Sierosławice, Szpitary, Śmiłowice. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.