oddział Małopolski

504-369-025

oddział świętokrzyski

501-841-983

Kominiarz Myślenice

Zakład Kominiarski „Jutrzenka” zajmuje się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Myślenice i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W sytuacjach losowych oferujemy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Myślenice zawsze do usług!

Oferta Usług Kominiarskich – Myślenice i  małopolska

Jesteśmy wszechstronni. Oferujemy każdą usługę w obrębie kominiarstwa. Począwszy od udrożnienia przewodów kominowych z gniazd i z gruzu,  zabezpieczenia wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo. Ich budowa nie ogranicz ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach marketowych. Posiadamy wersję kratek z filtrem przeciw insektom z włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Czyścimy mechaniczne kominy z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy kanały kominowe i zabezpieczamy je przed niszczycielskim wpływem kwasów kondensatu z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i z nieregularnymi kształtami, oferujemy elastyczne wkłady kominowe ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Są to systemy kominowe o szerokim zastosowaniu, można je stosować zarówno przy przewodach wentylacyjnych, jak i przy kanałach spalinowych olejowych i gazowych.

Wystawiamy każdego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń, opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unii Europejskich z dotacją.

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – kominiarz Myślenice

Dla dobra klientów nasi kominiarze stawiają na możliwie najwyższą jakość przy opcjonalnie niskiej cenie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli podstawowe metody zawodzą, nie zostawiamy pracy nie skończonej. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć problem. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy najdroższych metod jak niektórzy. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy i techniczny. Oprócz sprawdzonych tradycyjnych metod wykorzystujemy zdobycze techniki do poprawiania jakości wykonywanej pracy. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają zwrotu „nie da się tego zrobić„. Każdy przewód kominowy, który był drożny jesteśmy w stanie doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy inspekcyjne kamery kominiarskie. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić stan techniczny, drożność, oraz przyczynę zatkania. Posiadamy także generator dymu. Wytwarza on ogromne ilości ekologicznego dymu, który szybko zapełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz ewentualnymi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, np. ciągomierze skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, LPG, oraz tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to prawidłową diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych i instalacjach gazu ziemnego.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do skorzystania z fachwych usług kominiarskich na terenie gminy Myślenice: Bęczarka, Borzęta, Bulina,  Bysina, Droginia, Głogoczów, Jasienica, Jawornik, Krzyszkowice, Łęki, Osieczany, Polanka, Poręba Trzemeśnia, Zasań, Zawada. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.