oddział świętokrzyski

501 841 983

Kominiarz Mirzec

Witamy na stronie Zakładu Kominiarskiego „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miejscowości Mirzec i okolic. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot Mieszkaniowych. W losowych sytuacjach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Mirzec zawsze do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Mirzec i okolice

Posiadamy pełną ofertę wykonywanych usług. Od standardowego czyszczenia przewodów kominowych i ich  udrażniania z gniazd i gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kominów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków. Stosujemy siatki zabezpieczające ocynkowane i ze stali nierdzewnej. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające efektowi „cofki”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe uszczelniające kanały kominowe, zabezpieczające przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe typu „Alufol”.

Wystawiamy wszelkie protokoły kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeńopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Mirzec

Dla dobra każdego klienta nasz kominiarz stawia na wysoką jakość usług, przy możliwie najniższej cenie. Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo z kłopotliwym problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć usterki. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod, jak to czasami robi konkurencja. Czasem najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój. Oprócz starych prostych metod wykorzystujemy technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był kiedyś sprawny da się doprowadzić do pełnej drożności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych budynku.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan fizyczny, drożność, oraz przyczynę zatkania. Wykorzystujemy także generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu. Szybko zapełnia całkowicie przewód kominowy i wypływa się na zewnątrz nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wówczas zlokalizować.

Urządzenia pomiarowe, np. anemometry skrzydełkowe i termiczne, detektory nieszczelności gazu ziemnego, gazu LPG, czadu – tlenku węgla CO, posiadają aktualne Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to dobrą diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych i instalacjach gazowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy Mieczysław Szewczyk jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie miejscowości Mirzec i okolic: Jagodne, Mirów Stary, Trębowiec Duży, Tychów Nowy. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.