oddział świętokrzyski

501 841 983

Kominiarz Lubienia

Kompleksowe usługi kominiarskie na terenie miejscowości Lubienia koło Starachowic. W nagłych sytuacjach oferujemy Pogotowie Kominiarskie całodobowo. Kominiarz Lubienia do usług.

Oferta Usług Kominiarskich – Lubienia i okolice

Oferujemy pełne usługi kominiarskie. Od okresowego czyszczenia przewodów kominowych i ich udrażniania z gniazd i gruzu, do zabezpieczania wylotów kominów ponad dachem przed powtórnym zatkaniem gniazdami ptaków za pomocą siatek ze stali nierdzewnej i tańszej ocynkowanej, oraz specjalistycznych kratek kominowych stalowych nierdzewnych ciętych laserowo z jednego kawałka blachy. Budowa ich nie ogranicza ciągu. Kratki dostępne w sklepach i marketach niestety znacznie go zmniejszają. Posiadamy wersję kratek z filtrem przeciw insektom z idealnie okrągłego włókna  szklanego. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg kominowy i przeciwdziałające „cofce”, czyli cofaniu powietrza z zewnątrz. Oferujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej. Usuwamy zbierającą się na ścianach kanałów kominów smołę, która jest najczęstszą przyczyną zatkań i pożarów kominów.

Montujemy stalowe systemy kominowe. Uszczelniamy kanały kominowe i zabezpieczamy je przed destrukcyjnym kwasowym działaniem kondensatów z kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne, dobudowywane do budynku. W kanały kominowe ze skosami i o nieregularnym kształcie, oferujemy elastyczne wkłady ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, oraz aluminiowe typu „Alufol”. Są to systemy kominowe o bardzo szerokim zastosowaniu, zarówno przy wentylacji, jak i przy kanałach z kotłów spalinowych gazowych i olejowych.

Wystawiamy wszelkiego rodzaju protokoły i opinie kominiarskie: odbiory stanu surowego ze wskazaniem podłączeń (szkic kominów i zalecanego wykorzystania), opinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje kanałów kominowych, oględziny po pożarach w kominach, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu budynków: okresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej). Odbiory kotłowni z Funduszy Unijnych z dotacją, wpis o likwidacji bezklasowych palenisk na paliwa stałe (drewno i węgiel).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Lubienia

Nasz kominiarz stawia na jakość usług przy możliwie najniższej cenie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Jeżeli zwykłe metody nie wystarczą, nie rezygnujemy. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem wyeliminować problem infrastruktury kominowej. Szanujemy przy tym zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod dla zysku. Bardzo często te najprostsze i najtańsze są najlepsze. Priorytetem jest dobro klienta.

Stawiamy na ciągły rozwój technologiczny i zawodowy. Oprócz tradycyjnych, sprawdzonych metod stosowanych od lat, korzystamy z rozwoju obecnej techniki do stałego polepszania jakości swych usług. Dlatego nasi kominiarze nie znają słowa „niemożliwe„ i „nie da się„. Prawie każdy kanał kominowy, który był kiedyś sprawny, zazwyczaj udaje się doprowadzić do pełnej przepustowości bez zbędnego wykuwania otworów rewizyjnych w ścianach wewnętrznych budynku.

W pracy wykorzystujemy kominiarskie kamery inspekcyjne. Pozwalają one obejrzeć prawie każdy komin od środka, oraz sprawdzić jego stan techniczny, drożność, oraz powód zatkania. Generator dymu który posiadamy wytwarza ogromne ilości nieszkodliwego dymu, który bardzo szybko zapełnia kanały kominowe i wycieka nieszczelnościami w ścianach. Łatwo je wtedy zlokalizować.

Urządzenia i detektory elektroniczne: anemometry, wykrywacze wycieków gazu ziemnego i LPG, tlenku węgla CO (czadu) posiadają Świadectwa Kalibracji. Zapewnia to poprawną lokalizację nieszczelności i szybsze usunięcie usterek.

W zakładzie kominiarskim współpracuje czterech mistrzów kominiarskich. Zachęcamy do korzystania z usług naszych kominiarzy na terenie Lubieni koło Starachowic i okolic. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.