oddział świętokrzyski

+48 501 841 983

Kominiarz Iłża

Witamy na stronie Zakładu Usług Kominiarskich „Jutrzenka”. Zajmujemy się kompleksowymi usługami kominiarskimi na terenie miasta Iłża i w okolicy. Usługi dla klientów indywidualnych, instytucji, oraz Wspólnot. W nagłych przypadkach prowadzimy całodobowe Pogotowie Kominiarskie. Kominiarz Iłża zawsze do Państwa usług!

Oferta Usług Kominiarskich – Iłża i świętokrzyskie

Posiadamy kompletną ofertę wykonywanych usług. Począwszy od czyszczenia przewodów kominowych, i ich udrażniania z gniazd i z gruzu, oraz zabezpieczania wylotów kanałów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych przed ponownym zatkaniem przez nowe gniazda ptaków za pomocą specjalistycznych kratek kominowych ze stali nierdzewnej ciętej laserowo, których konstrukcja nie ogranicz ciągu, czego nie można powiedzieć o kratkach dostępnym w marketach. Posiadamy wersję kratek z filtrem wewnętrznym z włókna  szklanego przeciw insektom. Montujemy nasady kominowe wzmacniające ciąg i przeciwdziałające tak zwanej „cofce”, czyli ciągowi wstecznemu. Wykonujemy mechaniczne czyszczenie kominów z sadzy szklistej.

Montujemy stalowe systemy kominowe w celu uszczelnienia kanałów kominowych, zabezpieczenia przed działaniem kondensatu kotłów gazowych rurami jedno i dwuściennymi. Wykonujemy ocieplone kominy zewnętrzne. W przewody kominowe nieregularne, lub ze skosami proponujemy elastyczne wkłady kominowe „Alufol”.

Wystawiamy wszelkie protokoły kominiarskie: odbiór stanu surowego ze wskazaniemopinie do gazowniodbiory końcowe budynkówekspertyzy kominiarskieinwentaryzacje istniejących kanałów kominowych, oraz okresowe protokoły wymagane przy ubezpieczeniu nieruchomościokresowe przeglądy kominiarskie oraz gazowe przeglądy szczelności instalacji (w pakiecie protokoły kominiarz – gazownik taniej).

Atuty naszej Firmy Kominiarskiej – usługi kominiarskie Iłża

Dla dobra klientów nasz kominiarz zawsze stawia na jakość przy możliwie najniższej cenie. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Jeśli standardowe metody zawodzą, nie zostawiamy nikogo samego sobie z problemem. Doradzamy jak najlepiej i najniższym kosztem usunąć ewentualne nieprawidłowości. Szanujemy zdrowie i portfele klientów. Nie narzucamy z góry najdroższych metod. Często najprostsze i najtańsze oznacza najlepsze.

Stawiamy na ciągły rozwój zawodowy. Oprócz starych, tradycyjnych metod wykorzystujemy rozwijającą się technikę do poprawiania jakości swoich usług. Wynikiem tego nasi kominiarze nie znają zwrotu „niemożliwe„. Każdy przewód kominowy, który był drożny można doprowadzić do pełnej sprawności bezinwazyjnie, bez niepotrzebnego wykuwania dziur w ścianach wewnętrznych.

W swojej pracy wykorzystujemy kominowe kamery inspekcyjne. Pozwalają one „wejść” do komina i sprawdzić jego stan, szczelność, drożność, oraz ewentualną przyczynę zatkania. Innym narzędziem jest generator dymu. W odróżnieniu do nie przydatnych kominiarskich „zapałek dymowych„, generator wytwarza ogromne ilości nietoksycznego dymu, który szybko napełnia przewód kominowy i wydostaje się na zewnątrz wszystkimi nieszczelnościami w ściankach komina, które łatwo wtedy zlokalizować.

Sprzęt pomiarowy, tj. anemometry skrzydełkowe i termiczne, wykrywacze rozszczelnień gazu ziemnego, gazu LPG, tlenku węgla CO, czyli czadu posiadają Świadectwa Kalibracji. Gwarantuje to skuteczną diagnozę, lokalizację i usunięcie istniejących usterek w kanałach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

W ramach firmy kominiarskiej współpracuje czterech doświadczonych mistrzów kominiarskich, z których jeden, założyciel firmy Mieczysław Szewczyk jest Biegłym Sądowym. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług kominarskich na terenie Iłży i okolic: Jasieniec, Marcule, Mirów. Zapraszamy także do strony Oddziału Małopolskiego.